Martin-Balara

Martin Balara

0
Rokov skúsenosti
0
Absolvovaných súťaži
0 x
Umiestnenia

Po absolvovaní základnej a strednej umeleckej školy v Prešove som 5 rokov podnikal a pracoval v reklamných agentúrach. Postupom času mi začalo chýbať výtvarné umenie a hľadal som si k nemu cestu späť. Preto som v roku 2014 absolvoval akreditovaný kurz tetovania čim začala moja kariéra.

Potom som približne rok tetoval doma kým som sa nezamestnal vtedy ešte popri práci v jednom prešovskom tetovaciom štúdiu kde som zotrval dva roky. Následne som už nestíhal obidve zamestnania a musel som si vybrať ktorou cestou ísť. Samozrejme som si vybral tetovanie a začal sa mu venovať na plný úväzok, čo viedlo k otvoreniu môjho tetovacieho štúdia Balara Tattoo Studio v roku 2018. Štúdio sa postupne rozrástlo či už priestormi alebo personálne.

Viac

Úspechy

Zúčastnil som sa na tetovacích konvenciách či už na slovensku alebo v zahraničí. Podarilo sa mi umiestniť na 1. mieste v kategórii Black and Grey v roku 2020 a 2. mieste v rovnakej kategórii v roku 2021 na Sewer Tattoo Feste Žilina.

UK

Momentálne pôsobím ako pravidelný hosť v Redemption Tattoo Studio Sheffield v anglicku kde pracujem s tatérmi z celej Európy a získavam tak potrebné kontakty a skúsenosti ktoré potom môžem uplatniť na domácom trhu.

Portfólio

Môj obľúbený štýl tetovania je čiernobiela realistika kde môžem naplno prejaviť svoj zmysel pre modeláciu a plynulé prechody aj keď v mojom portfóliu sa dá nájsť celé spektrum techník a štýlov.